CZYM JEST CZERWONA NITKA I DLACZEGO CZĘSTO WIDZIMY, ŻE NOSZĄ JĄ NAWET CELEBRYCI?
Już historycznie można zbadać, że w wielu kulturach kolor czerwony uważany jest za ochronny a także przynoszący szczęście, wzrost wiary, optymizmu. Czerwona nitka była więc, i jest, środkiem, który stosujemy do ochrony przed złymi czynnikami energetycznymi. Wiele osób używa jej również jako symbolu i przypomnienia o bezpieczeństwie, miłości, opiece i wsparciu sił wyższych.
![]() |
POCHODZENIE CZERWONEJ NITKI
Czerwona nitka/sznurek wywodzi się z wielu kultur: hinduizmu, buddyzmu, chrześcijaństwa, kabały i starożytnej chińskiej legendy.
Hinduizm
W hinduizmie czerwona (również czasami żółta lub biała) nić jest noszona przez zamężne kobiety na lewym nadgarstku oraz przez mężczyzn i niezamężne kobiety po prawej stronie. Czerwony sznurek jest uważany za święty i jest używany w wielu uroczystościach i tradycjach religijnych. Jest noszony zarówno jako symbol szczęścia i ochrony, jak i jako sposób na poczucie więzi.
Kabała
Kabała jest mistyczną formą judaizmu. W starożytnych tekstach hebrajskich Rachela, matka Józefa, starała się rodzić przez wiele lat bez powodzenia. Uważano, że była niepłodna, aż w końcu urodziła Józefa. Zmarła podczas porodu ze swoim drugim synem, Benjaminem. Jej najwyższym priorytetem było zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i ochrony przed złem, i dlatego jest czczona jako święta postać matki.
Z tego powodu powstał rytuał polegający na zawiązaniu czerwonego sznurka wokół jej grobowca siedem razy, aby nasycić go energią ochrony i szczęścia. Po rozpakowaniu sznurka z grobowca Rachel jest on następnie cięty na odcinki wielkości bransoletki i przywiązany do lewego nadgarstka noszącego podczas odmawiania modlitwy o ochronę. Uważa się, że bransoletka odeprze zło.
Ponieważ nie każdy ma dostęp do grobowca Rachel, który siedem razy owija wokół niego czerwony sznurek, zamiast tego jest często wiązany 7 razy podczas powtarzania modlitwy kabały.
buddyzm
W liniach buddyzmu tybetańskiego wadżrajany wiązanie sznurka lub sznurka wokół nadgarstka jest powszechną praktyką podczas ceremonii. Sznurek jest zwykle błogosławiony przez lamę (przywódcę buddyjskiego) i przekazywany uczniom i praktykującym w celu przedstawienia wyciągniętych lekcji lub z okazji złożenia ślubów buddyjskich. Tradycyjnie Lama błogosławi sznurek, a następnie wiąże węzeł i nasyca go mantrą. Podobne do innych tradycji mówi się, że te czerwone sznury przynoszą szczęście i zapewniają ochronę. Służą również jako ciągłe przypomnienie ślubów, jeśli zostaną przyjęte na ceremonię ślubu, lub lekcji, jeśli zostaną otrzymane podczas rekolekcji.
chrześcijaństwo
„Szkarłatna nić” owinięta wokół ręki dwóch postaci biblijnych, Fareza i Zarah, pojawia się w Księdze Rodzaju 38 w Biblii. Mówi się, że w historii, w której się pojawia, nić symbolizuje odkupienie.
Starożytna chińska legenda
W starożytnej chińskiej legendzie Czerwona Nić Losu jest niewidzialną nicią, o której mówi się, że łączy wszystkich tych, których życie się splata. Jest rządzony przez chińskiego boga małżeństwa, Yue Lao, ponieważ najczęściej jest to związane z powiązaniem między dwojgiem ludzi, którzy mają się pobrać.
JAK UŻYWAĆ CZERWONEJ NITKI
Sposobów jest bardzo wiele. Ja podam ci ten, którego używam ja. Nie ważne jest w co wierzysz, gdzie odprawiasz swoje modlitwy lub czy w ogóle je odprawiasz, najważniejsza w magii jest intencja. Czerwoną nitkę możesz zawiązać sobie samodzielnie lub możesz poprosić kogoś aby to zrobił.
- Po pierwsze przygotuj sobie nić o długości takiej, która wystarczy na zawiązanie 9 węzłów
- Zapal świeczkę i pomedytuj przy niej jakiś czas
- Nitkę możesz przeciągnąć nad płomieniem świeczki z intencją jej oczyszczenia
- Przygotuj się do wiązania nitki, owiń ją wokół nadgarstka i zawiąż pierwszy węzeł
- Jeśli chcesz, możesz zawiązać teraz 9 węzłów a dla każdego z nich, podczas wiązania wypowiedzieć zaklęcie. Możesz również poprzestać na jednym węźle.
Treść zaklęcia wypowiadanego podczas wiązania poszczególnych węzłów:
Przy pierwszym węźle stawiam
Żelazną mocną zbroję
Przy drugim miecz ognisty
Zamyka me podwoje
Przy trzecim metal sztaby
Ochroną mi będzie
Przy czwartym psy obronne
Wypuszczone wszędzie
Przy piątym palisada
Przy szóstym mur wysoki
Przy siódmym tarcza obronna
Odczyni złe uroki
Przy ósmym tygrys mocny
Strzeże mego wejścia
Dziewiąty Anioła Stróża
Stawia u obejścia
Żelazną mocną zbroję
Przy drugim miecz ognisty
Zamyka me podwoje
Przy trzecim metal sztaby
Ochroną mi będzie
Przy czwartym psy obronne
Wypuszczone wszędzie
Przy piątym palisada
Przy szóstym mur wysoki
Przy siódmym tarcza obronna
Odczyni złe uroki
Przy ósmym tygrys mocny
Strzeże mego wejścia
Dziewiąty Anioła Stróża
Stawia u obejścia
Zaklęcie pochodzi ze strony http://pentagramjw.abc24.pl/default.asp?kat=101858&pro=909785
Komentarze
Prześlij komentarz